MotoGP tesztelés, 1. nap: ESPARGARO a leggyorsabb, a MARQUEZ esett

Aleix Espargaro, az Aprilia versenyzője volt a leggyorsabb az első katari tesztnap vége óta, Alex Marquez pedig a földön találta magát.

Miután a téli teszteket a múlt hónapban kellett volna elkezdeni Malajziában, de azokat lemondták, a lakókocsi versenyzői MotoGP a napokban gyűlt össze a pályán losail, ahol a szezon első két futamára a hónap végén kerül sor.

Ez a rendszeres versenyzők első tesztnapja a szél jelezte, aki zaklatta a versenyzőket a pályán, és az aszfaltfelületre is felhúzta sivatagi homok, ezért nem láttuk jól az első órákban sok minden történik.

Az elsők között volt a pályán Paul Espargaro, alig várta, hogy először tesztelje a Honda motort, és beállt az első gyors körbe Miguel Oliveira, amely a tavalyi motoros debütálás után Tech3 idén a gyári csapatba költözött KTM. A tesztnap első két órája után a portugál volt a leggyorsabb, egy órával később pedig a német kezdeményezte Stefan Bradl a Hondával, amely pénteken ben Doha már letette a shakedown tesztet.

Három órával a vége előtt ő határozta meg a leggyorsabb időt Johann zarco, a Pramac csapat versenyzője, és másfél órával később felért a csúcsra Spárga z április, aki az első versenyzőként kevesebb mint egy perc és 55 másodperc alatt futotta le a kört, és azonnal tizeddel javította a köridőt 1: 54.687-el.

Senki nem verte végig az idejét, Bradl azonban 0.256 másodperces késéssel a második leggyorsabb volt. A nap harmadik időpontját a jelenlegi világbajnok határozta meg Joan mir Suzukival, és az első öt helyen fejezték be a napot Jack Miller in Miguel Oliveira.

Alex Marquez csúnya esés után a tesztnap elején a földön találta magát, de ennek ellenére tovább dolgozott.

Az első tesztnap versenyzőként LCR Honda csúnya eséssel kezdte Alex Marquez-t, aki azonban elhurcolta csak ütésekkel és horzsolásokkal, így folytathatta a munkát.

Valentino ROSSI és Petronas YAMAHA: Az első fordulók kissé furcsák voltak

F1: A COVID-19 járvány miatt a bevételek 877 millió dollárral csökkentek