in , ,

Unalmas verseny Monacóban? SEMMIKÉPPEN!

A Monacói Nagydíj nem mindig érdekes. A verseny győzteséről gyakran szombaton döntenek a rajthelyek alapján, mert a rézfutam előzése nehéz.

Fotó: HB Press

Ennek ellenére sok olyan kiemelkedő verseny van, amelyek izgalmasak és izgalmasak voltak a versenypályán Monaco. Megtaláltuk az Ön számára legérdekesebbeket.

1982: Senki "nem akarta" megnyerni a versenyt

Amikor Alain Prost véletlenül átadta a vezetést a mögötte álló versenyzőknek, úgy tűnt, senki sem akar nyerni.

1982 van Alain Prost vezette a versenyt a 15. körtől a 74. körig. Azóta úgy tűnik, hogy senki sem akarta megnyerni a versenyt. Prost repült a falba a jelen kijáratánál Új Chicago in Ricardo Patrese átvette a vezetést. patrese  csak egy kör volt az élen, amikor megpördült, amikor olaj futott a hajszálnál. Didier Pironi átvette a vezetést, de azt sem őrizte meg. Az alagút utolsó körében meg kellett állnia. Andrea de Cesaris közvetlenül a győzelem előtt volt a következő, de fogyott az üzemanyag. A végén van patrese Újra átvette a vezetést, amikor sikerült elindítania versenyautóját, és végül megnyerte a Nagydíjat.

1992: Senna kontra Mansell

1992-ben feszült versenynek lehettünk tanúi Mansell és Senna között, amelyet utóbbi 0,2 másodperc alatt nyert meg!

1992 van Nigel Mansell remekül kezdte az idényét. angol megnyerte az első öt futamot és v Monaco a legjobb pozícióból indult. A harmadik helyről indult mögötte  Ayrton Senna. Mansell vezetett A 71 fordulóból 78amikor gumiabroncsai voltak a versenyautóján. A sofőr Williams megállt a gödrökben a gumiabroncsoknál, és miután a váltás egy teljesen új gumikészletnek köszönhető, csak az új vezető számára Másképp. A brazilnak teljes erejével védekezni kellett ellenük Mansell, ami sokkal gyorsabb volt, a angol nem talált utat a brazil mellett. Senna  végül előnnyel nyerte meg a versenyt 0,2 másodperc és zsinórban ötödször sikerült megnyernie a Grand Prix-t Monaco.

1996: Csak három versenyző látta a célvonalat

Szokatlan versenyt láttunk 1996-ban. Meglepő módon a Panis nyerte, és csak három versenyző látta a célvonalat.

1996-ban egy versenyen zajlott igazi dráma. A versenyzők egymás után estek ki a versenyből, így csak az ötödik körben 13 versenyzőből 21. A verseny, amely részben esőben zajlott, nagyon izgalmas volt. Végül három nagyon meglepő győztes versenyautó lépte át a célvonalat. Ennyi volt Olivier Panis a csapattal ligier. Panis így elérte első és egyetlen győzelmét.

2018: Ricciard üdvösség napja

Üdvösség napja Daniel Ricciardo számára, aki Vettl előtt megnyerte a Monacói Hercegség 2018-as versenyét.

Daniel Ricciardo z Red Bullom A győzelem első lépése Monaco tette már szombaton. ausztrál már a kvalifikációban volt a leggyorsabb, így a legjobb pozícióból indult. Győzelme nem tűnt kérdésesnek, de 28 forduló után meghallgatták a rádióban Ricciardo, aki panaszkodott a motorjára. 50 körrel nehezen kellett vezetnie MGU-K, aminek következtében elveszítette erejének 25% -át. Ezenkívül a nyolc sebességfokozatból csak hat működött. Ricciardo szerencséje volt, hogy nehéz volt megelőzni a pályán, így sikerült visszatartania Sebastian Vettl és megnyerte a versenyt: "Üdvösség napja" - fejezte ki a verseny után.

BIZTONSÁG: Az emberek még mindig nem tudják, milyen jó a VERSTAPPEN valójában