MotoGP VALENCIA: DUCATI, ROSSI hármas győzelme az EMOTIONAL FAREWELL TEN-ben

Francesco Bagnaia győzelmét ünnepelte a 2021-es szezon döntőjében, akit Jorge Martin és Jack Miller is felléptek a dobogóra. Valentino Rossi pályafutása utolsó versenyén a tizedik helyen végzett.

Ez az első alkalom a motoros világbajnokság történetében Ducati a dobogó mindhárom helyét elfoglalta. A legmagasabbra lépett Francis Bagnaia, a másikon George Martin és a harmadikra Jack Miller. A csapatok között a Ducati is bebiztosította a bajnoki címet.

"A sisakom és egy ilyen verseny volt a megfelelő módja annak, hogy megfelelően elbúcsúzzak Vale-től, és megköszönjem mindazt, amit értünk tett a VR46 Akadémián." – mondta a győzelem után Bagnaia. „Ez a verseny Valejáé. Igazán boldog vagyok. Ezúttal itt voltunk a leggyorsabbak között. Fantasztikus, hogy így zártuk a szezont.”

George Martin a verseny elején a pole pozícióból húzott ki a leggyorsabban. Mögötte álltak Molnár, Joan Mir (Suzuki), Bagnaia Fabióban Negyedévenként (Yamaha). Rossi az első forduló után a kilencedik helyen állt.

Pecco Bagnaia Valenciában aratott győzelmét tanárának, Valentino Rossinak ajánlotta.

Haladást ért el Bagnaia, amely előbb előzte meg Molnár aztán még többet Mira és megkezdte a vadászatot a vezető Martin után. Alex is javított pozícióján Vese (Suzuki), ami szintén előzött Mira és feljött a harmadik helyre. Miller ezután az ötödik helyet is elveszítette ellene Negyedévenként. A tizenegyedik körben van Vese, aki akkor harmadik volt, elesett, ami megvolt Márton in Bagnaia a homloknál fél másodperccel az őt követő Miro előtt Molnár. Ezen a ponton van Negyedévenként elvesztette a kapcsolatot az első négygel.

Bagnaia – nyomta tovább Martina, de sokáig nem talált utat a jövevény mellett. A 15. kör végén az olasz végül megelőzte a spanyolt és átvette a vezetést, és elkezdett távolodni tőle. Kilenc kör van hátra a verseny vége előtt Molnár megelőzte Mira és feljött a harmadik helyre. A sofőr Suzuki, a tavalyi világbajnok, ebben a szezonban egyetlen kört sem vezetett a versenyen. Ezzel ő az első világbajnok azután Nicky Haydn 2007-ben, aki egyetlen futamot sem nyert abban az évben, amikor megvédte a címet.

A csúcson semmi sem változott a verseny utolsó szakaszában. Bagnaia zökkenőmentesen ért célba a szezon negyedik győzelmével. Márton az év második legjobb újoncának koronázták meg, a harmadik helyet szerezte meg Molnár.

Valentino Rossi (Petronas Yamaha) nagyon szilárdan végzett a 432., egyben utolsó nagydíján tizedik hely. A kilencszeres bajnok 26., egyben utolsó szezonját zárta együtt 18. hely. Érdekes tény, hogy így van Rossi az összes világbajnoki futam 44,2 százalékán vett részt MotoGP.