MotoGP MUGELLO: Szuverén győzelem Pecca BAGNAIE

Francesco Bagnaia a szezon nyolcadik futamának győztese. A dobogóra csatlakozott Fabio Quartararo és Aleix Espargaro.

Ezúttal negyedik lett Johann zarco a VR46 versenyzői előtt Marc Bezzecchi ter Luco Marini. Hetedik volt brad kötőanyag megelőzve Takaaki Nakagamit és csapattársát, Miguel Oliveirót.

Marc Marquez műtét előtti utolsó versenyét tizedikként fejezte be. Fabio DiGiannantonio nem volt meg a ritmusa ahhoz, hogy a legjobbat harcolja, és a tizenegyedik helyen végzett, közvetlenül előtte Maverick Vinales. George Martin, amely a verseny során új végsebességet ért el a MotoGP osztályban (363,6 km / h) tizenharmadik lett.

A versenyt a VR46 indította - Luca Marina in Marco Bezzecchi, aki a futam elején az élre állt. brad kötőanyag a nyitókörben nyolc helyet szerzett, és a nyolcadik helyre tört be. A tegnapi selejtezők legjobbjai Fabio DiGiannantonio a nyitókörben az ötödik helyre csúszott vissza. Csak nekik sikerült felvenniük a versenyt a Ducatival az élmezőnyben fabio quartararo ter Alex Espargaro.

Ő volt az első, aki a negyedik kör kilencedik kanyarjában eséssel fejezte be a versenyt Paul Espargaro. Egy rossz hétvége véget ért a hetedik körben mindkét Suzuki számára. Egy körrel ezután már az első kanyarban fékezéssel átvette a vezetést Francis Bagnaia.

A futam közepén a második helyre tört be Negyedévenként. Az előtérben azonban elsétált Bagnaia. A francia versenyző a harmadik szektorban erősödött, de a gépen alulmaradt Bagnaiával szemben.

Tíz körrel a vége előtt a negyedik kanyarban elesett Enea Bastinanini. A háttérben van George Martin a MotoGP osztály legnagyobb végsebességét is beállította (363,6 km/h).

Verseny a MONACA Nagydíjért: Sergio PEREZ a MARATON győztese a hercegségben

INDY 500: Marcus ERICSSON az összes AMERIKAI futam idei győztese