RÓMA ePrix, II. verseny: Stoffel VANDOORNE nyerte az SZEZON NEGYEDIK futamát

Stoffel Vandoorne megszerezte a Mercedes számára a szezon második győzelmét a Formula E vasárnapi, római versenyén.

Csapat pilóta Mercedes, Stoffel Vandoorne, megnyerte a Formula E 2021 bajnokság negyedik futamát vasárnap Rómában. 45 perc és egy kör után belga nyert korábban Sims Sándor (Mahindra) Pascal Wehrlein (Porsche), aki a második és a harmadik helyen végzett.

Wehrlein a harmadik helyezett tizenegyese miatt dobogóra került Norman Nat (Venturi), aki túl sok energiát fogyasztott a verseny végén. Negyedik lett Edoardo Mortara (Venturi), őt követi Maximilian Günther (BMW és Andretti), Mitch Evans (Jaguar), címvédő Antonio Felix da Costa (DS Techeetah), Sebastien Buemi (Nissan e. Gátak), Tom Blomqvist (Nio) ben Nico Müller (Sárkány-Penske).

Sam Bird (Jaguar) ben nyck devries (Mercedes), aki a verseny előtt az első és a harmadik helyet szerezte meg a versenyzők tabelláján, az utolsó körben ütközött egymással, és a második helyezetthez hasonlóan Robin Freens (Szűz) pontok nélkül távozott. Madár in Jaguár ennek ellenére megvédték az ólmot a létrán.

A Nyck de Vries ütközése és a vasárnapi verseny nullája ellenére Sam bird (Jaguar) továbbra is a bajnokság összesített vezetője.

Egykori csapat versenyzője McLaren az F1-ben ez volt a második győzelem a Formula E-ben Mercedes az összesítésben pedig a harmadik, a 2021-es szezonban pedig már második. Négy futam után ő vezeti az összesítést Madár csapattársa előtt 43 ponttal Evans (39) -ban Freins (34) A csapatok tabelláján a Jaguar jó előnnyel jár 82 ponttal Mercedes (64) -ban DS Techeetah (46).

Bajnokság E képlet két hét múlva (április 24-én és 25-én) folytatódik a premier verseny a versenypályán Ricardo Tormo v Valencia. A 2021-es szezon harmadik állomása ismét kettős verseny lesz, szombaton és vasárnap versenyekkel.