MICK SCHUMACHER FORMULA 2 címet nyer - DARUVALI futamgyőzelem

Annak ellenére, hogy kudarcot vallott az idei utolsó versenyen, Mick Schumacher bebiztosította a Forma-2-es címet. A 2020-as szezon utolsó sprintversenyét Sakhirben Jehan Daruvala nyerte Yuki Tsunodo és Dan Ticktum előtt. Schumacher egyetlen riválisa, Callum Ilott a tizedik helyen végzett, és a némethez hasonlóan, aki 18. lett, pontok nélkül maradt.

Mick Schumacher bajnok címet nyert Formula 2 2020-as szezon. És bár jó néhány erős fék és egy terv nélküli megállás volt a gödrökben, ami csak arra volt elegendő 18. hely. Szerencsére egyetlen vetélytársa sem járt jobban Callum Ilottu, aki a tizedik helyen végzett, de nincs több pont.

Megnyerte a versenyt, és az első Jehan Daruvala a csapattól Carlin. Az indián gyorsabb volt, mint csapattársa Yuki Tsunodaés megnyerte az utolsó dobogót Dan Tikctum a DAMS csapatától.

Jehan Daruvala megszerezte első győzelmét a 2020-as szezon utolsó versenyén.

A verseny menete

A verseny kezdete hozzátartozott Ticktumba, amely az első helyről indult, Schumacher azonban az előzés után a harmadikból a másodikba lépett Ajándék volt. De a 4. serpenyőben az Schumacher túl erősen fékezett, és ismét a harmadik helyre esett. A második forduló elején találkoztak Ilott in Schumacher először harcolt, jobban vette őt a Prema csapat versenyzője. Mert Alsó de hangosan kopogtak Schwartzman, Zhou, Drugovics in Armstrong.

Minden fékezési hiba az első körben bosszút állt Schumacher versenyautóján. A német nagyon a bokszok elején jelentette be, hogy ún laposfolt. Ennek ellenére a pályán maradt, közben el is távolodott Ilotta és nyomni kezdte Ajándék volt, amelyet a negyedik körben ismét megelőzött. De aztán felfedték magukat Schumacheré gumiabroncs problémák. Ő adott visszanyerte a második helyet, Schumacher azonban még néhányszor túl erősen fékezett, és erős nyomásnak találta magát Ilotta, aki csak a 129. körben talált utat a német mellett.

Mögötte van Schumacher elveszett helyek és 15 forduló a vége előtt megfordult, hogy kereket cseréljen. Ilott ekkor egyre növekvő lyuk volt az első kettőhöz, és hátulról Shwartzman egyre nagyobb nyomás alá került. De a döntés még nem született, mivel hevesen harcoltak a csúcson Jegy in Ő adott. De volt Ilott abban a pillanatban a gumijai már annyira megsemmisültek, hogy nem talált kapcsolatot a tetejével.

V 25. forduló van Ő adott az első helyre lendült és egyre távolabb sodródott Ticktumba. Addig is az Ilotta megelőzte Tsunoda, és nem sokkal később újra utolérték Zhou in Schwartzman. Az utolsó fordulóban van Ilott elvesztett még néhány helyet, a tizedik helyen zárva a versenyt a pontokból.

Jehan Daruvala si a szezon utolsó versenyén van Formula 2 korábban meghozta első győzelmét Tsunodo in Ticktum, aki az utolsó kanyarban elvesztette a második helyet. A pontgyőztesek között is voltak Zhou, Shwartzman, Alesi, Ghiotto in Drugovich.

ker Ilott nem szerzett pontot, az volt 18. hely elég, hogy te vagy Schumacher megadják a bajnok címet. A fiúért Michael Schumacher bajnok cím után van A Formula 3 2018-ban második karrier címe, mielőtt a következő évre indulna Forma-1 a csapatnak Haas.