MotoGP spanyol GP: JACK MILLER nyer a Ducatival

Jack Miller a Jerez-i Spanyol Nagydíj versenyének győztese. Az ausztrál számára ez a második győzelem a MotoGP osztályban, az első a 2016. évi Holland Nagydíj után, ugyanakkor nagyszerű győzelem a gyári versenyző Ducati karrierjének nehéz megkezdése után.

A dobogón végzett Miller csapattársa, Francesco Bagnaia, aki a világbajnokságon átvette a vezetést, valamint a Petronas Yamaha versenyzője, Franco Morbidelli.

Miller majdnem a verseny kezdetén elvette a vezetést a Ducatival, míg Quartararo a negyedik helyre csúszott Morbidelli és Bagnaio mögött. Ezután utóbbit megelőzte a második kör végén, a következőben Morbidellit. A negyedik kör végén visszahajtott az élre, amikor az utolsó kanyarban megelőzte Millert, majd lassan némi előnyt szerzett.

A Yamaha versenyzője majdnem egy másodperces előnnyel átvette a vezetést a nyolcadik körben, és a következő körökben csak nőtt a különbség Miller előtt. De amikor már úgy tűnt, hogy a szezon harmadik egyenes győzelmét ünnepli, a 14. körben elvesztette 1.5 másodperces vezetésének majdnem a felét, és ennek oka a karjában jelentkező görcsökkel kapcsolatos problémák voltak. Ez egy visszatérő probléma okozta, hogy 2019-ben már megműtötték. A problémák miatt csak tehetetlenül tudott figyelni, amikor Miller megelőzte a 16. fordulóban, és a következő két fordulóban újabb helyet vesztett.

Miller 1.5 másodpercre növelte az előnyt az élen, majd enyhén enyhített, és Bagnai egy másodperc közeli hátránnyal járt. Az ausztrál az utolsó másfél körben ismét felgyorsult, és több mint egy másodperces előnnyel a célba vitte, és első győzelmét a versenyző Ducati szerepében ünnepelte, karrierje második.

Bagnaia meglepetést készített a Ducati számára a második hellyel, mivel a jerezi pálya nincs a bőrükre festve, de így is kettős győzelmet ünnepeltek.

A Ducati gyári versenyzőit a dobogóra Morbidelli kísérte Petronas SRT Yamahával, Takaaki Nakagami pedig a látható nehézségek ellenére a Portimaóban történt csúnya esés után a negyedik helyet várta. A japán volt a legmagasabb rangú Honda versenyző.

A jelenlegi világbajnok Joan Mir megtartotta az ötödik helyet, míg Aleix Espargaro a hatodik lett egy Aprilia motorkerékpáron.

A hetedik a Yamaha második gyári versenyzője, Maverick Vinales volt, őt Johann Zarco követte az első tízben, valamint a Honda gyári versenyzői, Marc Marquez és Pol Espargaro.

Miguel Oliveira volt a legmagasabb rangú KTM versenyző a 11. hellyel, a Honda helyettesítő versenyzője, Stefan Bradl és Quartarar előtt zárta a versenyt. Az utolsó pontokat a Tech3 versenyzői, Danilo Petrucci és Iker Lecuona gyűjtötték össze.

Bagnaia most kétpontos vezetéssel vezeti a bajnokságot a Quartararo és további 16-tal a harmadik Vinales felett.

A versenyt a legjobb rajtpozícióból indító Fabio Quartararo a futam első felében a vezetés után az utolsó tizenharmadik helyre csúszott, mivel súlyos problémái voltak a karjában jelentkező görcsökkel, vagyis az ún. karszivattyú.