Versenyszimulációs elemzés: A VERSTAPPEN majdnem fél másodperccel lassabb, mint a MERCEDES

A Mercedes túl gyors volt Max Verstappn számára a tegnapi szabadedzésen, ezért úgy döntöttek, hogy itt, Oroszországban elfogadják a városi felár büntetését, és kicserélik a teljes hajtóművet.

Még akkor is, ha a versenyszimuláció idejét nézzük Verstappen, úgy tűnik, ez erre való Red Bull a legjobb választás. Ami a versenysebességet illeti, van egy csapata ezüst nyilak itt Szocsiban jelentős előny.

Bottas egy járművek versenyének szimulációja, átlagos idővel 1: 39.767 perc és az a kilenc forduló közepes keverék gumik, kollégák autómotor és sport. Jó volt vele négy tized másodperccel gyorsabb, mint Verstappen, aki tíz kört hajtott átlagidővel 1: 40.140 perc. Ha ezt a négy tizedmásodpercet kiszámítjuk 53 forduló, akkor a holland befejezi a vasárnapi versenyt több mint 20 másodpercig a Mercedes számára.

A Mercedes, különösen Valtteri Bottas, tegnap hosszú távon, középkategóriás abroncsosztállyal önállóan, közel fél másodperccel körönként gyorsabb volt, mint Max Verstappn Red Bullu.

Úgy tűnik, hogy itt is jól megy Ferrari, amely ebben az elemzésben a harmadik helyen áll. Carlos Sainz átlagos ideje volt 1: 40.286 perc, de a német kollégák szerint ez csak illúzió. A spanyol ezekben az időkben a szimuláció vége felé hajtott, ami azt jelenti, hogy volt kevesebb üzemanyag a tartályban. Ezen kívül csak négy kört hajtott. Lewis Hamilton nyolc kört hajtott átlagidővel a középső mixen 1: 40.308 perc. Sainz volt az egyetlen versenyző, aki versenyszimulációt végzett lágy keverékek gumi.

A kemény gumikeverékkel azonban Sebastian Vettel az Aston Martinban meglepően gyors volt hosszú távon.

Na kemény keverékek gumi viszonylag gyors volt a versenyszimulációban Sebastian Vettel az Aston Martinnál, aki kilenc kört hajtott átlagidővel 1: 40.514 perc. Az Oroszország GP -jéért folyó verseny alapvetően mindig csak egy megálló, így jó ránézni kemény keverék gumiabroncsok, kivéve, ha esik az eső, és nedves nyomtávú gumiabroncsokra van szükség. Szakképesítések Verstappen nem számítanak, mert a büntetések miatt a nulláról kell kezdenie a versenyt. Ezért van Holland a versenyre összpontosító edzéseken csapattársa Perez valamint a képesítésekről. Azonban az mexikói túl sok időt veszteget sorra, ezért nagyon fontos lesz kompromisszum amikor beállítja az autót a síkok és a kanyarok között.