Valentino ROSSI a 12. helyen búcsúzott a YAMAHA gyári csapatától

Valentino Rossi utolsó versenyét a Yamaha gyári színeiben a tizenkettedik helyen zárta. A gödrökben őt és munkatársait erős érzelmek kerítették hatalmába.

Néhány pont összegyűjtése volt Valentino Rossi célja a MotoGP 2020-as szezonjának fináléjában Portimaóban. Huszonöt kör után a Yamaha versenyzője négy pontot szerzett a gyári csapat utolsó versenyén.

Egy olasz, aki ezzel kezdte 17. hely, tizenkettedik helyen lépte át a célvonalat közvetlenül csapattársa mögött Maverick Vinales. A házgyőztesnek Miguel Oliveire elfogyott 19 másodperc, de a verseny vége után még mindig relativizálta a lemaradását: "Nagyon szoros verseny volt, mert ha kivonjuk Oliveirót és két közvetlen követőjét, akkor mindannyian szorosan együtt voltunk a negyedik helytől kezdve."

„A ritmus nagyon hasonló volt. Nagyon sok mérkőzés volt, és nagyon élveztem a versenyt. ” foglalta össze a portimaói versenyt Rossi. "Ez konkrét kihívás volt az elejétől a végéig."

Kicsoda Yamaha sofőr visszatért ide: ökölvívás, amelyet érzelemkitörés követ. Rossi elbúcsúzott legénységének néhány tagjától, mivel 2021-ben csatlakozik a műholdas csapathoz, összesen tizenöt éves gyári színek után Petronas. Arra a kérdésre, hogy mi hiányzik neki a legjobban, válasza egyértelmű volt.

"Emberek! Nem hiszem, hogy a műszaki követelmények túl sokat változnak. Pályafutásom tizenöt évét töltöttem itt, és sok barátot szereztem a csapatban, és sok jó kapcsolatom volt. " mondja a 41 éves férfi.

A Yamaha boxában nagyon érzelmes volt a verseny vége után a portugál GP-nek.

Ebben a tekintetben leginkább hiányozni fog „Emberi oldal”: „A mai nap nagyon érzelmes volt mindenki számára, amikor visszatértem a garázsba. Különösen azért, mert a fejezetet nemcsak a csapat, hanem néhány nagyon fontos ember is zárja. Megtiszteltetés volt megosztani veletek ezt a pillanatot. ”

Jövőre lesz Rossi többek között régóta tartó mechanikája nélkül is meg kellett birkóznia Alexa Briggs in Brent Stephens. Magával viszi a legénység vezetőjét Munosis Dávid, távolsági busz Idalia Gaviro és adatmérnök Matteo Flamigni.

A HYUNDAI felújította az ELEKTROMOS LOVAT is

BESTSECRET: Exkluzív divatközösség, több mint 3.000 márkával és KIVÉTELES engedményekkel